Якість вікон перевіряють у спеціальній лабораторії

Усі фірми, які займаються виготовленням та встановленням вікон повинні мати на свою продукцію сертифікати відповідності. Їх видає Черкаський державний центр стандартизації метрології та сертифікації. У спеціальній лабораторії вікно перевіряють на  теплопровідність, шумоізоляцію, повітропроникність, стійкість до вітрових навантажень та інші параметри.

Як розповів начальник відділу сертифікації промислової продукції Черкасистандартметрології Володимир Швецов, сертифікацію вже пройшли близько 25 фірм, які працюють в області. Тож, споживачу, який хоче встановити якісні вікна є з чого вибирати. Слід тільки звертати увагу чи не вийшов термін дії сертифіката й на яку кліматичну зону він розрахований. Черкаська область відноситься до 3-4 зони.

До речі, за словами пана Володимира, жителям нашої області краще встановлювати двокамерні вікна. Однокамерні можна ставити лише в тому разі якщо вони виготовлені зі спеціального енергозберігального скла. Що ж до якості самого пластику, то, як зауважив Володимир Васильович, на нього сертифікат відповідності надає виробник. А це означає, що випари, які він може давати, знаходяться в межах гігієнічних норм прийнятих на території нашої держави.