Найбільше черкащани скаржаться на погану установку вікон

Кілька десятків скарг, що стосуються металопластикових вікон, надійшло торік від черкащан до обласного управління у справах захисту прав споживачів. З початку цього року їх стало менше, але фахівці не поспішають радіти цьому факту, бо ж сезон тільки розпочався та й вікон нині менше ставлять ніж у минулі роки.

– Скаржаться переважно на неякісно виконану роботу: косо встановили, піною погано задули, і таке інше, – розповідає головний спеціаліст обласного управління у справаг захитсту прав споживачів – Кілька скарг було на те, що вікна „плачуть”, що теж іноді спричиняє неправильна установка. Зазвичай фірми швидко виправляють свої огріхи. Головне, щоб споживач, який замовляє послуги, уклав договір з фірмою, де б були прописані всі її зобов’язання.

Але трапляються й недобросовісні фірми, які просто дурять людей. У кінці минулого року прокуратурою Придніпровського району Черкас було порушено кримінальну справу проти однієї такої фірми з гучною назвою, працівники якої брали з людей гроші, а вікна не встановлювали, або ж робили це через кілька місяців. Трапляються й інші махінації.

– Моєму кумові поставили однокамерне вікно, а гроші здерли як за двокамерне, – розповів пенсіонер Микола Павлович з Городища. – Виявив підробку тільки через місяць. Пішов сваритися, але шахрайська фірма вже закрилася! Після того, навчений гірким досвідом, коли  купував вікна, то підносив до скла запальничку, щоб побачити потрійний відблиск вогника. Для проби я спочатку поставив одне вікно, кілька місяців спостерігав, зважував усі за і проти. А потім замовив на всю хату. У мене були дрібні зауваження, то майстри усе виправили. Виходить, що я двічі платив за доставку вікон, але зекономив на ремонті.